Gdzie leczyć CMV?

Lekarze i szpitale

Miejscem w Polsce, które ma zdecydowanie największe doświadczenie w prowadzeniu ciąż powikłanych wirusem CMV i leczeniem cytomegalii wrodzonej, jeszcze w trakcie ciąży ma bezsprzecznie Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Klinice Perinatologii pod kierownictwem prof. Mariusza Grzesiaka w Łodzi. Ponadto w ICZMP w klinice Perinatologii pracuje także lek. Waldemar Krzeszowski, który jako jedna z nielicznych osób na świecie jest rekomendowana w zakresie badana USG płodu i neusononografii przez najlepszy ośrodek na świecie z Izraela specjalizujący się w badaniu mózgów dzieci będących w brzuszkach mamy.

Więc jako Fundacja każdej mamie, której dziecko zagrożone jest wewnątrzmacicznym zakażeniem cytomegalii wrodzonej rekomendujemy poddanie się opiece lekarskiej w klinice perinatologii pod opieką prof. Grzesiaka.

Wszystkie pozostałe miejsca i nazwiska na poniższej liście wnikają ze współpracy z lekarzami z ICZMP w Łodzi lub opinii pacjentek. Nie mniej każda przyszła mama z infekcją pierwotna wirusem CMV w ciąży powinna być skonsultowana przez specjalistów z ICZMP w Łodzi.

#immunoglobulina/przeciwciała CMV - UWAGA!

Ważna informacja: Od lutego 2023 została zniesiona refundacja na terapię swoistymi dedykowanymi immunoglobulinami przeciwko cytomegalii, która był dotychczas podawany w ICZMP w Łodzi. Obecnie jedyną opcją jest przyjęcie przeciwciał odpłatnie.

– Szpital: Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki

– Lekarze: dr hab. n. med. Mariusz Grzesiak (prywatnie – klinika Diason)

– Neurosonografia: dr Waldemar Krzeszowski

– Swoiste dedykowane Immunoglobuliny przeciwko cytomegalii  – Salve Medica, ul.Szparagowa 10 Łódź – https://salvemedica.pl/blog/aktualnosci/leczenie-cytomegalii-w-ciazy-immunoglobulina-w-salve-medica

– Lekarze: dr n. med. Agnieszka Nocuń, dr Magdalena Dudzik (MWU Dobre USG)

– Neurosonografia:  dr hab n. med. Marcin Wiecheć (MWU Dobre USG)

– w trakcie weryfikacji

– Lekarze: prof. Małgorzata Świątkowska – Freud

– Lekarze: dr n. med. Agata Pawłosek